Dzięki nowej strategicznej współpracy z Brutto, Klienci PayTel będą mieli dostęp do łatwego finansowania

  • PayTel – wiodący na polskim rynku dostawca usług płatniczych, specjalizujący się w procesowaniu płatności bezgotówkowych i zarządzający siecią terminali płatniczych POS, nawiązał współpracę z Brutto.pl.
  • Firma Brutto to część grupy kapitałowej PragmaGo. Spółka specjalizuje się w finansowaniu małych i średnich firm w modelu embedded finance, współpracując z wiodącymi platformami B2B.
  • Dzięki współpracy PayTel i Brutto Akceptanci korzystający z  terminali PayTel będą mieli możliwość skorzystania z pożyczki firmowej udzielonej przez Partnera.

PayTel to wiodący operator płatności bezgotówkowych w Polsce, oferujący szeroki wachlarz rozwiązań płatniczych oraz powiązanych z nimi usług dodatkowych. Swoją ofertę kieruje głównie do sektora MŚP, nieustannie ulepszając ją i udoskonalając, by zapewnić klientom i partnerom najlepsze rozwiązania płatnicze na rynku. Nowością, jest udostępnienie prostej funkcjonalności, która pozwoli Akceptantom skorzystać z pożyczki firmowej udzielanej przez Brutto. Wysokość pożyczki od Partnera uzależniona jest od poziomu przychodów sprzedawcy z transakcji kartowych, a środki przeznaczyć będzie można na dowolnie wybrany cel.

Nasi klienci to przedsiębiorcy, którzy każdego dnia zmagają się z różnymi wyzwaniami wynikającymi z prowadzenia własnych działalności. Naszym celem jest wspieranie ich w tym, poprzez dostosowanie usług i rozwój rozwiązań płatniczych i około-płatniczych. Zdając sobie sprawę, że dostęp do finansowania, zwłaszcza dla mniejszych przedsiębiorstw jest często utrudniony, zdecydowaliśmy się na integrację z nowym Partnerem, która zapewni utrzymanie płynności finansowej naszym Klientom

Adam Tencza, Dyrektor Zarządzający w PayTel S.A.

Dzięki partnerstwu PayTel z Brutto, sprzedawcy zyskają możliwość rozwoju swojego biznesu, wykorzystując pożyczkę firmową udzielaną za pośrednictwem Brutto przez spółkę PragmaGo, właściciela Brutto. Maksymalna kwota finansowania to 50 000 zł, a okres spłaty wyniesie do 12 miesięcy. Środki będą mogły być wykorzystane przez sprzedawcę na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą. Jest to alternatywa dla drogich produktów pożyczkowych udzielanych przez firmy specjalizujące się w tym obszarze czy też trudno dostępnych kredytów w bankach.

Kredyty bankowe są trudno dostępne dla polskich przedsiębiorców. Sytuacja ta dotyczy zarówno przedsiębiorców działających w branżach najbardziej dotkniętych pandemią, jak i innych firm, mających problemy z płynnością. Celem współpracy z PayTel jest zapewnienie sprzedawcom i usługodawcom – w łatwym i szybkim procesie – środków potrzebnych na rozwój firmy, zatowarowanie, opłacenie pensji czy podatków. Finansowanie udostępnione zostanie sprzedawcom w ich naturalnym środowisku, z którego korzystają kilka razy w miesiącu – mam na myśli Portal Obsługi Klienta udostępniany przez PayTel.

Piotr Strzelecki, prezes Brutto.

Obecność usług finansowych bezpośrednio w interfejsie PayTel jest spójna z naszą strategią “embedded finance”, polegającą na osadzaniu usług finansowych w serwisach naszych partnerów

dodaje Strzelecki.

Dzięki integracji systemów PayTel i Brutto, sprzedawcy dosłownie w kilku krokach poznają swój indywidualny limit finansowania, zależny od poziomu ich przychodów na terminalu płatniczym. Proces finansowania przebiega całkowicie online, a umowę pożyczki akceptant potwierdza kodem sms. Środki wypłacane przez Brutto trafiają do sprzedawcy przelewem ekspresowym.

PayTel S.A. – wiodący na polskim rynku dostawca usług płatniczych. Specjalizuje się w procesowaniu płatności bezgotówkowych, dokonywanych za pomocą kart płatniczych (Visa, Mastercard), płatności mobilnych (BLIK, Google Pay, Apple Pay) oraz zarządza siecią terminali POS (instalacja, serwis i dzierżawa). Buduje i rozwija własne aplikacje terminalowe i płatnicze oraz własną infrastrukturę. PayTel jest liderem sprzedaży w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Będąc częścią międzynarodowej grupy SIBS – jednego z największych graczy na rynku płatności w Europie, od ponad 15 lat stale się rozwija, dba o najwyższą jakość oferowanych usług oraz inwestuje w innowacyjne rozwiązania. Zarządza siecią ponad 65 tysięcy terminali płatniczych i obsługuje ponad 12 milionów transakcji miesięcznie. Zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, posiadając certyfikaty PCI DSS oraz PCI PIN Transaction Security. Jest Krajową Instytucją Płatniczą na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Rozwiązania PayTel skierowane są głównie do małych i średnich przedsiębiorstw, które dzięki oferowanym płatnościom bezgotówkowym zwiększają swoje zyski. Więcej informacji na paytel.pl.

Brutto – platforma finansowa dla małych i średnich firm. Misją Brutto jest umożliwienie rozwoju polskim przedsiębiorcom  poprzez zapewnienie im szybkiego i prostego dostępu do szerokiego wachlarza produktów finansowych, takich jak: finansowanie faktur sprzedażowych (faktoring), finansowanie faktur kosztowych (limit zakupowy), finansowanie oparte na przychodach (revenue based financing) oraz finansowanie zobowiązań publiczno-prawnych (pożyczka na podatek i składkę ZUS). Brutto specjalizuje się we współpracy z partnerami prowadzącymi platformy B2B, chcącymi poszerzyć zakres oferowanych usług o produkty finansowe. Brutto od 2020 roku wchodzi w skład grupy kapitałowej PragmaGo, wiodącej niebankowej instytucji finansującej przedsiębiorstwa z sektora MSP. Więcej informacji na brutto.pl.

Kontakt dla mediów:

PayTel S.A.

media@paytel.pl

Brutto

media@brutto.pl