Nowe rozwiązanie na rynku – płatności BLIK na kasie fiskalnej

Nowość na polskim rynku płatności bezgotówkowych – od teraz płatności BLIK przyjmowane będą bezpośrednio na kasie fiskalnej online NOVITUS!

PayTel wspólnie z liderem sprzedaży kas fiskalnych, Grupą COMP S.A., wprowadza na rynek nowoczesną i innowacyjną usługę, które pozwoli na przyjmowanie płatności BLIK na kasie fiskalnej online. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce, które umożliwi przyjęcie płatności BLIK na kasie fiskalnej bez konieczności użycia dodatkowych urządzeń. Dzięki niemu przedsiębiorcy zobowiązani od 1 stycznia 2022 r. do przyjmowania płatności bezgotówkowych, w łatwy i prosty sposób wypełnią obowiązek Polskiego Ładu, posiadając wyłącznie kasę fiskalną online z uruchomioną usługą BLIK.

Rozwiązanie dostępne jest aktualnie na najnowszej wersji kasy NOVITUS Sento online.

Zalety rozwiązania:

  • Gotowość do przyjmowania płatności bezgotówkowych, zgodnie z przepisami Polskiego Ładu
  • Atrakcyjna cena w stosunku do tradycyjnych rozwiązań płatniczych
  • Oszczędność miejsca na stanowisku kasowym, dzięki ograniczonej liczbie urządzeń  
  • Wzrost zadowolenia klientów, poprzez umożliwienie wyboru różnych metod płatności bezgotówkowych, a także oszczędność czasu i kosztów związanych np. z wypłatami gotówki z bankomatu
  • Kształtowanie wizerunku firmy, jako nowoczesnej i godnej zaufania

Aby z niego skorzystać, wystarczy, że przedsiębiorca skontaktuje się z przedstawicielem sieci dealerskiej COMP S.A. i elektronicznie podpisze umowę z PayTel , a usługa BLIK zostanie uruchomiona na kasie automatycznie.

Obecnie wspólnie z grupą COMP pracujemy nad wdrożeniem usługi na kolejnych modelach kas. Docelowo każda kasa fiskalna online będzie gotowa realizować płatności BLIK.